Aktywny Samorząd 2024 – Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

Program Aktywny Samorząd w 2024 roku kontynuuje misję wsparcia osób z niepełnosprawnościami, oferując znaczące dofinansowania. Dowiedz się, jak złożyć wniosek i jakie są kluczowe benefity programu.

Jak złożyć wniosek?

Wnioskowanie rozpoczyna się 1 marca 2024 r. i odbywa się całkowicie online poprzez System Obsługi Wsparcia (SOW). Proces jest uproszczony, aby każdy mógł łatwo złożyć wniosek.

Możliwości dofinansowania

Program „Aktywny Samorząd 2024” oferuje wsparcie w różnych formach, pomagając przełamać bariery mobilności i komunikacji.

1. Dofinansowanie do Wózka Elektrycznego

Oferuje do 17.600 zł z możliwością podwyższenia limitu, z minimalnym udziałem własnym, dla osób niezdolnych do samodzielnego poruszania się.

2. Wsparcie na Utrzymanie Wózka/Skutera

Dofinansowanie do 3.850 zł na utrzymanie techniczne urządzeń mobilnych, z opcją wsparcia zakupu akumulatora.

3. Inwestycja w Nowoczesne Protezy

Dostępne są kwoty do 33.000 zł na zakup protez wyższych jakości, z udziałem własnym stanowiącym 10% wartości.

4. Finansowanie Utrzymania Protez

Maksymalna kwota wsparcia wynosi 8.250 zł, umożliwiając utrzymanie protez na wysokim poziomie technicznym.

5. Zakup Skutera Elektrycznego

Dofinansowanie do 8.250 zł z obniżonym do 10% udziałem własnym, wspierając zakup urządzeń ułatwiających poruszanie się.

Kryteria uczestnictwa

Program jest otwarty dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, z naciskiem na osoby do 18 roku życia, w wieku produkcyjnym lub potwierdzające zatrudnienie bądź edukację.

Zwrot kosztów dojazdu

Uczestnicy mogą ubiegać się o refundację kosztów dojazdu związanych z programem, do maksymalnej kwoty 220 zł, co jest dodatkowym udogodnieniem.

„Program Aktywny Samorząd 2024” stanowi istotne wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, ułatwiając dostęp do niezbędnego sprzętu i usług. Dla tych, którzy szukają dodatkowych informacji i szczegółów dotyczących Programu „Aktywny Samorząd 2024”, zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.relax-med.pl/program-aktywny-samorzad-2024/. Znajdziecie tam kompleksowe informacje, które pomogą w lepszym zrozumieniu programu i procesu składania wniosków.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz